Nejdražší telefony na světě

Když se podíváte na ceny nejdražších telefonů na světě, nebude vám líto peněz, které jste investovali do svého smartphonu.  Existuje hned několik  telefonů, které byly speciálně vyvinuty a  jejichž cena se pohybuje v šestimístných číslech, přičemž některé z nich stojí více než milión dolarů. To je více než si průměrný člověk vydělá za celý život. Zde jsou nejdražší telefony na trhu, které stojí víc než vaše auto nebo dům. Co je na nich ale tak výjimečného? Není to lepší operační system, ale jsou doslova vyšperkované zvenku. Přeji příjemnou podívanou!

1. iPhone Princess plus

Tento iPhone má v názvu dokonce “princeznu”, je tedy jasně, že je po marketingové stránce zaměřen na bohaté slečinky. Stojí totiž zhruba 170 tisíc dolarů, což je v přepočtu víc jak 4 miliony korun. Celkově vzato model zdobí 318 diamantů, vsazených kolem dokola.

2. Savelli Smartphone

Co dělá ze Savelli Smarphonu tak jedinečný kousek je jeho vnější design. Každý Savelli telefon je zdoben 18 karátovým zlatem – opravdový klenot, který koupíte za 250 tisíc dolarů, za hubičku, že? Pokud vám to ještě nestačí, připlaťte si za speciální kožený obal z leguána. 

3. Falcon Supernova Pink Diamond iPhone 6

Pokud máte na kontě zbytečných 25 milionů a jste blázen do pravých diamantů, pak byste se měli poohlédnout právě po tomto iPhone modelu.  Na tomto telefonu vás jistě zaujme obrovský diamant na zadní straně, celý telefon je mimo jiné zalitý ve zlatě. Falcon má růžový diamant, což je samo o sobě hlavní příčinou vysokè ceny. Existuje levnější verze tohoto telefonu, včetně platinového designu s modrým diamantem, který stojí „jenom“ polovinu.

4. iPhone 6 Amosu Call Of Diamond ($2.7 mil)

A máme tu další iPhone jako zástupce nejdražších telefonů na světě. Každý, kdo má iPhone ví, jak je dominantní logo Apple na zadní straně důležitým a typickým znakem. Co dělá tenhle telefon zvláštní, je to, že toto logo Apple je vyrobeno kompletně z diamantu. Není to ale jediný diamant na tomto telefonu. Tento model zdobí více než 6000 malých diamantů. Těchto telefonů se prodává jen minimum. Nejen proto, že si je málokdo může dovolit, ale také proto, že výroba jednoho kusu trvá více než dva měsíce. Všechny tyto drobné diamanty jsou ručně umístěny, takže náklady na pracovní sílu tvoří velkou část ceny. A vy jste si mysleli, že váš místní klenotník je předražený.

5. iPhone 5 Black Diamond

Černý diamant je jedním z nejvzácnějších drahokamů na světě. A právě tento telefon je jím zdoben. Cena tohoto modelu je zhruba 15 milionů dolarů.